Regulamin:
- Korzystający z przeprawy promowej winni bezwzględnie przestrzegać niniejszych przepisów porządkowych i stosować się do zaleceń przewoźnika.
- Pojazdy oczekujące na przeprawę powinny się zatrzymać przed drogowym znakiem zakazu B32d „wjazd na prom” tak aby nie utrudniały przejazdu pojazdów opuszczających prom lub wjazdu pojazdów uprzywilejowanych w ruchu.
- Wjazd i wejście na prom może nastąpić tylko za zgodą i na znak dany przez przewoźnika
- W pierwszej kolejności na prom wjeżdżają pojazdy dwuśladowe i dopiero po zabezpieczeniu tych pojazdów klerami, na prom mogą być wprowadzane pojazdy jednośladowe, zwierzęta gospodarskie, na końcu wchodzą piesi. Opuszczenie promu odbywa się w odwrotnej kolejności.
- Pasażerowie pojazdów samochodowych i zaprzęgowych przed wjazdem na prom winni te pojazdy opuścić. Kierujący pojazdami po wprowadzeniu pojazdów na prom winni je również opuścić. Silniki pojazdów powinny być zgaszone, a pojazdy zabezpieczone hamulcami ręcznymi.
- Pasażerowie winni zajmować’ na promie miejsce przeznaczone dla nich. Niedopuszczalne jest przebywanie osób pomiędzy pojazdami znajdującymi się na promie, a także na stanowiskach obsługi promu.
- Woźnice zaprzęgów konnych, po zabezpieczeniu wozu na promie, obowiązani są wyprząc konie i przez czas przejazdu promu przytrzymywać je za uzdy. Zwierzęta ź gospodarskie w czasie przeprawy powinny być przetrzymywane na postronkach.
- W czasie przeprawy, zabrania się przebywania w pojazdach lub na pojazdach za wyjątkiem obłożnie chorych, obsługi medycznej karetki pogotowia ratunkowego jeżeli stan chorego wymaga stałej kontroli oraz obsługi i pojazdów Policji przewożących osoby konwojowane. Większe grupy zwierząt gospodarskich a także zwierzęta płochliwe lub w inny sposób niebezpieczne dla otoczenia, powinny być przewożone oddzielnie.
- Osoby nietrzeźwe mogą być przez przewoźnika nieopuszczone do przeprawy.
- W szczególnie niekorzystnych warunkach atmosferycznych lub żeglugowych(wysoki stan wody, niski stan wody, silny wiatr, spływ kry, ograniczona widoczność i inne) przewoźnik ma prawo i obowiązek wstrzymać przeprawę.
- Pojazdy Inspektoratu Żeglugi Śródlądowej w Krakowie przeprowadzający kontrole promu, Policji, Pogotowia ratunkowego, Straży pożarnej jadące do akcji na sygnale powinny być przeprawiane niezwłocznie.